Opis i specyfikacja
Wewnętrzny, 6 sekcyjny sterownik nawadniania PHC601iE Hydrawise daje możliwość kontroli systemu nawadniania przez darmową aplikację Hydrawise. Programowanie urządzenia może odbywać się przy pomocy dotykowego wyświetlacza lub smartphona z systemem iOS, Android. W porównaniu ze sterownikiem HC został wyposażony w solidną obudowę do stosowania wewnętrznego/zewnętrznego, szerokie porty kablowe dla łatwiejszej instalacji oraz dodatkowe wyjście do sterowania pompą/zaworem głównym.
Sterownik wykorzystuje otwarty i darmowy dostęp do komercyjnych stacji pogodowych. Funkcja Predictive Watering automatycznie dopasowuje harmonogram nawadniania na podstawie lokalnej prognozy temperatur, prawdopodobieństwa wystąpienia opadów, poziomu wilgotności i wiatru. Do obliczeń sterownik wykorzystuje średnie z trzech wybranych przez użytkownika stacji meteorologicznych. Dla większej precyzji urządzenie jest posiada dodatkowo 2 gniazda na zewnętrzne czujniki pomiarowe (np. czujnik deszczu i wilgotności).
Opcjonalnie sterownik można doposażyć w przepływomierz, który kontroluje i archiwizuje zużycie wody przez instalację nawodnieniową. Będzie też informował o anomaliach w postaci uszkodzeń, pęknięć rurociągów czy też uszkodzonych elektrozaworach. Darmowa aplikacja Hydrawise pozwala na jednoczesną kontrolę 5 różnych sterowników.
Wymiary sterownika wewnętrznego: szerokość: 24,13cm; wysokość: 20,95cm; głębokość: 8,89cm
Wymiary sterownika zewewnętrznego: szerokość: 25,4cm; wysokość: 22,86cm; głębokość: 10,16cm
Zalety stosowania sterownika nawadniania Hydrawise z modułem WiFi:
- darmowa i łatwa w obsłudze aplikacja do ustawiania harmonogramu nawadniania
- zdalna kontrola nawadniania z dowolnego miejsca na świecie
- pobieranie prognozy pogody z internetu i dopasowanie do niej czasu nawadniania
- automatyczne ustawianie harmonogramu dla poszczególnych sekcji oparte o przepuszczalność gleby, opady deszczu i wilgotność
- możliwość kontroli kilku a nawet kilkunastu sterowników nawadniania z jednej aplikacji
- możliwość podpięcia pod sterownik własnej, zaawansowanej stacji pogodowej
Montaż sterownika nawadniania:
- sterownik nawadniania należy zamontować pionowo na ścianie (komputer nawet w dodatkowej skrzynce nie może być montowany w skrzynce z elektrozaworami lub pod ziemią).
- elektrozawory są połączone ze sterownikiem przewodem elektrycznym przeznaczonym do montażu pod ziemią o odpowiedniej ilości żył o grubości 0,5-1mm ( ilość sekcji + jeden dodatkowy na połączenie masowe).
- połączenia przewodu elektrycznego z elektrozaworami należy zabezpieczyć łącznikami kablowymi z żelem.
- sterowniki sieciowe i cewki elektrozaworów 24v do nawadniania charakteryzują się prądem zmiennym AC, co oznacza, że nie ma +/- jak w przypadku prądu stałego. Jest to o tyle korzystne dla instalatora, że praktycznie nie da się źle podłączyć kabli między komputerem a elektrozaworami.
- sterownik nawadniania wewnętrzny należy montować w suchym i ciepłym pomieszczeniu np. garażu lub kotłowni. Sterownik zewnętrzny może być montowany pod zadaszeniem, w altanie lub na ścianie budynku. Jest on bryzgoszczelnny ale nie może być całkowicie zalewany wodą.